Inicio Calendario Buscar Contacto

 
MENÚ
Enviar a súa consulta
Ver todas as consultas
 
VER POR TEMAS
Arco
Armas e municion
Batidas
Danos
emisoras
Leis
Poder cazar
Seguridade
Zonas Libres
 
OUTROS SERVIZOS WEB
Solicitar licencia federativa
A FSA Responde
Compartir Caza
A tua opinión conta
Taboleiro de anuncios
A FGC responde
SERVIZOS WEB

Uso do chaleco reflectante na nova lei de caza

Consulta:
Ante as informacions que están aparecendo os ultimos sobre a Lei de Caza, é obrigatorio usar o chaleco ou outro tipo de roupa reflectante na caza?

Resposta da Federación:

En relación coa súa consulta dicirlle que o Art. 63.8, da actual Lei de Caza de Galicia, Lei 13/2013, como medida de seguridade nas cacerías establece “Nas batidas, montarías e zapeos de raposo todas as persoas participantes deberán levar obrigatoriamente pezas de roupa de alta visibilidade que permitan ou favorezan a mellor visualización do/da cazador/a.”



Data publicación: 31/1/2014
 


Federación Galega de Caza  
Estadio Vero Boquete de San Lázaro, Porta 12 - 15707 Santiago de Compostela (A Coruña)  
Tlf: 981 562 777 / Fax: 981 562 779 / federacion @ federaciongalegadecaza.com  
Aviso legal | Política de privacidade | RSS | Mapa da web         © Federación Galega de Caza