Inicio Calendario Buscar Contacto

 
MENÚ
Enviar a súa consulta
Ver todas as consultas
 
VER POR TEMAS
Arco
Armas e municion
Batidas
Danos
emisoras
Leis
Poder cazar
Seguridade
Zonas Libres
 
OUTROS SERVIZOS WEB
Solicitar licencia federativa
A FSA Responde
Compartir Caza
A tua opinión conta
Taboleiro de anuncios
A FGC responde
SERVIZOS WEB

Municion ou bala na caza do raposo

Consulta:
Cando se participa nun gancho unicamente para o raposo e decir con lista de 10 participantes minimo que cartuchos ¿se teñen que emplear os de bala oú munición?

Resposta da Federación:
En relación coa súa consulta, dicirlle que no exercicio da caza menor (o raposo é unha especie de caza menor) está prohibido o emprego e tenza de munición de bala, agás autorización expresa (artigo 67.2 da nova Lei de Caza, Lei 13/2013).

Data publicación: 4/2/2014
 


Federación Galega de Caza  
Estadio Vero Boquete de San Lázaro, Porta 12 - 15707 Santiago de Compostela (A Coruña)  
Tlf: 981 562 777 / Fax: 981 562 779 / federacion @ federaciongalegadecaza.com  
Aviso legal | Política de privacidade | RSS | Mapa da web         © Federación Galega de Caza