Inicio Calendario Buscar Contacto

 
MENÚ
Enviar a súa consulta
Ver todas as consultas
 
VER POR TEMAS
Arco
Armas e municion
Batidas
Danos
emisoras
Leis
Poder cazar
Seguridade
Zonas Libres
 
OUTROS SERVIZOS WEB
Solicitar licencia federativa
A FSA Responde
Compartir Caza
A tua opinión conta
Taboleiro de anuncios
A FGC responde
SERVIZOS WEB

Caza menor e maior ao mesmo tempo

Consulta:
¿Pódese cazar a menor os domingos habendo batida, ou esta prohibida calquera tipo de caza cando hai unha batida autorizada en todo o coto sen ter unha zona delimitada?

Resposta da Federación:
O art. 38 do aínda vixente Regulamento de Caza e o art. 16.2. a) e b) da Orde Anual de Vedas, prohiben que se realice simultaneamente a practica de modalidades de caza maior e menor nunha mesma xornada e sobre unha mesma mancha.

Data publicación: 4/11/2015
 


Federación Galega de Caza  
Estadio Vero Boquete de San Lázaro, Porta 12 - 15707 Santiago de Compostela (A Coruña)  
Tlf: 981 562 777 / Fax: 981 562 779 / federacion @ federaciongalegadecaza.com  
Aviso legal | Política de privacidade | RSS | Mapa da web         © Federación Galega de Caza